Klimatyzacja jest zdrowa, gdy jest odpowiednio używana!

Systemy klimatyzacji cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem, ale nie brakuje osób, które uważają że klimatyzacja jest bardzo niezdrowa i korzystanie z niej może bardzo źle odbić się na naszym zdrowiu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czy montaż klimatyzacji w domu lub biurze jest dobrym posunięciem i czy nowoczesne systemy klimatyzacji nie szkodzą naszemu zdrowiu i samopoczuciu.

Odpowiednia temperatura

W przypadku klimatyzacji bardzo ważną kwestią jest to, aby zawsze dostosować temperaturę do warunków, które panują na zewnątrz. Głównym zadaniem systemów klimatyzacji jest przede wszystkim chłodzenie naszego pomieszczenia. Przyjemna temperatura bardzo pozytywnie wypływa na pracę w biurze oraz lepsze funkcjonowanie w domu. Jeżeli na dworze mamy 30°C, to nie można ustawiać temperatury na 18°C. Taka różnica temperatur jest zdecydowanie za duża i co najgorsze może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Latem optymalna temperatura powinna utrzymywać się na poziomie 22-26°C.

Fachowy serwis klimatyzacji w Warszawie

Bardzo ważną kwestią jest także fachowy serwis klimatyzacji w Warszawie, a dokładniej mówiąc regularne czyszczenie filtrów. Klimatyzatory z sprawnymi filtrami doskonale oczyszczają powietrze z groźnych zarazków, grzybów, pleśni, pyłków i bakterii. Klimatyzacja to doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergię, albo dla osób, które często łapią wirusy i bakterie. Wymianę filtrów i cały serwis klimatyzacji w Warszawie najrozsądniej jest zlecić doświadczonej ekipie. W przypadku starych klimatyzacji, warto czyścić klimatyzację przynajmniej raz w miesiącu. Nieczyszczona klimatyzacja zebrane zanieczyszczenia zwracać będzie z powrotem do naszego pomieszczenia.

Odpowiednia wilgotność

Wysokiej klasy klimatyzatory renomowanych producentów są w stanie obniżyć wilgotność powietrza nawet do 0, dlatego też oprócz klimatyzacji warto zainwestować także w profesjonalny nawilżacz powietrza. Latem optymalna wilgotność powietrza powinna utrzymywać się na poziomie 50-55%. Przy odpowiedniej wilgotności pozbędziemy się między innymi problemów z wysuszeniem oczów, skóry i śluzówki nosa.

Wybór odpowiedniego sprzętu

Aby klimatyzacja była bezpieczna i zdrowa warto zainwestować w markowy sprzęt. Jeżeli kupimy systemy klimatyzacji z niepewnego źródła np. z podejrzanej aukcji internetowej, to możemy narazić się na duże niebezpieczeństwo. Warto w internecie sprawdzić opinię byłych użytkowników o interesującym nas sprzęcie, dzięki czemu dowiemy się, które systemy klimatyzacji są warte uwagi, a które należy omijać szerokim łukiem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *