Pokój dzienny, w którym ma się ochotę spędzać czas

W wielu domach pokój dzienny jest z jednej strony przestrzenią, w której domownicy mogą wspólnie spędzać czas, ale z drugiej strony jest to też takie miejsce w domu, gdzie często i chętnie podejmujemy gości.

Jaka więc będzie najlepsza aranżacja pokoju dziennego, która pozwoli na połączenie komfortu użytkowania tej przestrzeni z jej funkcją reprezentacyjną?

W pomieszczeniach o dużym metrażu znacznie łatwiej będzie zmieścić zarówno wygodną kanapę jak i duży stół jadalniany. Odrobinę trudniej może być w przypadku mniejszych salonów, gdzie chcielibyśmy na stosunkowo niewielkiej przestrzeni zmieścić wszystkie te elementy.

salon

Salon

Ciekawe pomysły na aranżację salonu w bloku

Warto zastanowić się już na wstępie, gdzie możemy zaprojektować kącik telewizyjny, w którym obowiązkowo powinna znaleźć się wygodna kanapa.

Nowoczesna aranżacja pokoju dziennego w bloku nie musi od razu zakładać ogromnego narożnika na osiem osób- kanapa może być mniejsza z możliwością jej rozłożenia, a najlepiej, jakby dodatkowo posiadała funkcję spania, co na pewno docenimy podejmując w domu gości, którzy będą chcieli u nas zanocować. Nie bez znaczenia są także meble.

Jakie meble do salonu w bloku okażą się najbardziej praktyczne?

Możemy zdecydować się na meble wykonane z jasnego drewna, które dodatkowo optycznie powiększą pomieszczenie, a i będą prezentować się elegancko i stylowo.

Najlepiej postawić na meble systemowe, gdzie będziemy mieli możliwość dobrania ze sporej kolekcji tych elementów, które są nam potrzebne i zmieszczą się w naszym pokoju dziennym. Jeśli mamy sporo książek lub chcemy w salonie przechowywać ceramikę oraz zastawę stołową- w naszym salonie koniecznie powinna znaleźć się przeszklona witryna.

Stół dla gości z możliwością rozłożenia, a także stolik kawowy to także praktyczne i przydatne elementy. Miejsce na przechowywanie natomiast może nam zapewnić niewielka szafa lub komoda, gdzie na tej drugiej dodatkowo zyskamy miejsce na dekoracje i dodatki, które sprawią, że cała przestrzeń nabierze charakteru i będzie przytulna.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *