Mała kuchnia to nie problem

Nie w każdym mieszkaniu możemy pozwolić sobie na aranżacje dużej i przestronnej kuchni. Niejednokrotnie kuchnia nie jest osobnym pomieszczeniem, a stanowi aneks w otwartym pokoju dziennym, co może odrobinę ograniczać jej wielkość.

Mały metraż kuchni nie oznacza jednak, że pomieszczenie to nie może być praktyczne i funkcjonalne- wręcz przeciwnie.

Małe i nowoczesne kuchnie to pomieszczenia pozwalające na komfortowe przygotowanie posiłków, gdzie jest miejsce na cały niezbędny sprzęt kuchenny oraz wszystkie akcesoria, a nawet na przechowywanie przetworów.

Mała kuchnia

Mała kuchnia

Jak urządzić kuchnię nowocześnie i z pomysłem?

Jeśli nasza kuchnia jest mała, a chcemy mieć miejsce na przechowywanie wszystkiego, co niezbędne w tym pomieszczeniu, powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość wykonania górnych szafek aż do samego sufitu.

Wówczas najlepiej, aby cała kuchnia została wykonana na wymiar z wcześniejszym przygotowaniem jej projektu przez specjalistę. W szafkach ulokowanych najwyżej najlepiej zainstalować specjalne kosze i drążki, a nawet wysuwane półki koszowe i nowoczesne systemy zamykania, które ułatwią nam komfortowe korzystanie nawet z półek ulokowanych najwyżej. W ten sposób w naszym domu może powstać mała i nowoczesna kuchnia jednocześnie.

Nowoczesne rozwiązania w zasięgu ręki

Jeśli chcemy urządzić kuchnię nowocześnie, możemy także w przestrzeni międzyszafkowej zainstalować specjalne relingi i drążki, które będą idealne do powieszenia na nich akcesoriów kuchennych, kubków, pojemników, a nawet ziół z doniczkami. W takim miejscu powinno znaleźć się wszystko, co lubimy mieć pod ręką. Dzięki wiszącym relingom oszczędzamy miejsce na blacie roboczym, którego w małej kuchni możemy nie mieć zbyt dużo.

Optycznie powiększające kolory

W małych kuchniach sprawdzą się jasne kolory ścian, a także jasne wybarwienia frontów i korpusów meblowych. Głównie z tego względu, że jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń i ją rozjaśniają. To nie znaczy, że musimy rezygnować z akcentów kolorystycznych- można wprowadzić je w dodatkach, akcesoriach kuchennych, dekoracjach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *