Mały metraż wcale nie musi nas ograniczać

Umeblowanie małego salonu wcale nie musi być tak trudne, jak się z pozoru wydaje. Faktycznie, warto zwrócić uwagę na te rozwiązania, które są wyjątkowo funkcjonalne i pozwalają na oszczędność przestrzeni. Jeśli jednak dobrze wszystko zaplanujemy i przemyślimy każdy element- na pewno uda się nam stworzyć sensowną i spójną koncepcję.

Czas więc rozejrzeć się za umeblowaniem w odpowiednim stylu. Na pewno w każdym salonie powinien znaleźć się przytulny kącik telewizyjny, a także większy stół jadalniany z krzesłami, gdzie będziemy mogli przyjmować gości.

Dwa w jednym, czyli przede wszystkim podejście praktyczne

Zazwyczaj na ograniczoną przestrzeń cierpią ludzie posiadający mieszkania w blokach. To nie znaczy jednak, że w takim mieszkaniu ma zabraknąć pokoju dziennego, w którym będzie możliwe wspólne spędzanie czasu!

Urządzając mieszkanie z pewnością warto postawić na kompaktowe meble, które dużym gabarytem nie staną się przytłaczające w dość niewielkiej przestrzeni. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na funkcjonalność- jeśli wybieramy kanapę, zwróćmy uwagę na to, aby był to model z możliwością rozkładania, z odpowiednią dużą powierzchnią spania i lukiem na pościel, który będzie stanowił dodatkową przestrzeń na przechowywanie przedmiotów. Stół nie musi być duży, ale najlepiej, aby w razie konieczności można było go rozłożyć tak, aby mógł pomieścić więcej gości.

Mała przestrzeń w mieszkaniu

Mała przestrzeń w mieszkaniu

Przemyślane aranżacje małego pokoju dziennego w bloku

Mając do dyspozycji nieduże pomieszczenie i zastanawiając się jak umeblować mały salon w bloku, powinniśmy nastawić się raczej na jasne kolory. Nie musimy ograniczać się do monochromatycznych stylizacji, możemy do woli łączyć beże, kremy, szarości, a nawet odcienie oliwkowe czy błękitne.

Przede wszystkim jasne kolory optycznie powiększą przestrzeń i sprawią, że będzie się ona wydawać większa. Podłoga może zostać utrzymana w jasnym drewnie, tak samo i meble. Kolory natomiast mogą pojawić się w dodatkach i dekoracjach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *