Inspirująca kuchnia w Twoim domu

W jaki sposób urządzić kuchnie, aby mogła wyglądać naprawdę modnie, elegancko i funkcjonalnie?

Tak naprawdę niezależnie od tego, czy nasza kuchnia jest mała czy duża, prosta i przestronna czy dość nieustawna- powinniśmy zdecydować się na meble wykonywane na specjalne zamówienie. W takim przypadku możemy zamówić dokładnie takie meble, jakie nam odpowiadają z dodatkowym wyposażeniem wewnętrznym.

Możemy zdecydować się na opcję szafek z cichym domykaniem, a także możemy dowolnie dobierać kolorystykę, układ, rodzaj szafek oraz uchwyty. Jeśli więc mamy w głowie pomysł, koncepcję na naszą wymarzoną, idealną kuchnię marzeń- możemy zacząć wcielać ją w życie.

Kuchnia

Kuchnia

Projekt godny uwagi z wykorzystaniem ciemnego drewna- dlaczego nie?

Meble kuchenne wenge są obecnie bardzo modne. Najczęściej kojarzą się z luksusem i klasyką. Moda na kolor wenge przyszła do Europy już około 10 lat temu, a popularność tej stylistyki praktycznie nie słabnie.

Tak naprawdę drewno w kolorze wenge przyciąga zarówno pasjonatów klasyki jak i nowoczesności- nic dziwnego, gdyż stwarza ogromne możliwości aranżacyjne i doskonale komponuje się niemalże ze wszystkimi kolorami.

Meble wenge – co to jest tak naprawdę? Jak wprowadzić kolor ciemny do kuchni?

Kolor mebli wenge to bardzo ciemny, niemalże czarny odcień egzotycznego, tropikalnego drewna. A ponieważ kolor mebli w dużej mierze determinuje charakter całego wnętrza, ciemny kolor mebli dobrze jest połączyć z jaśniejszymi elementami. Jeśli więc decydujemy się na nowoczesną stylistykę, drewno w kolorze wenge możemy wprowadzić w postaci korpusów szafek lub w postaci grubego blatu meblowego.

Fronty wówczas mogą mieć kolor jasny- kremowy lub biały. Jeśli natomiast lubimy klasyczne meble, możemy zarówno korpusy jak i fronty wybrać w kolorze wenge z dodatkowymi rzeźbieniami i frezami, a blat i przestrzeń międzyszafkową zaprojektować w jasnych kolorach dla uzyskania ciekawego, kontrastowego efektu. Taka stylizacja na pewno także się sprawdzi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *