W jaki sposób montować szafki w kuchni?

Podczas projektowania układu naszej kuchni i odpowiedniego ustawienia szafek dochodzi kwestia praktyczności i ułatwienia sobie pracy. Ważną kwestią jest zatem odpowiednie ustawienie szafek i zamontowanie jest w taki sposób, żeby jak najłatwiej można było z nich korzystać. Przyjrzyjmy się zatem szafkom kuchennym- jakie powinny mieć wymiary i na jakiej wysokości musimy je zawiesić.

Jakie wymiary górnych szafek kuchennych wybrać?

Dokonując wyboru rozmiaru szafek powinniśmy przede wszystkim kierować się zasadą praktyczności. Najlepszym sposobem będzie przeanalizowanie ile faktycznie miejsca potrzebujemy na pomieszczenie całego sprzętu i wyposażenia kuchennego. Jeśli mamy duży dom, w którym mieszka wielu domowników wiemy, że rozmiary naszych szafek będą nieco większe, tak by móc swobodnie pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy.

Standardowe wymiary górnych szafek kuchennych zawierają się w przedziale od 40 cm do nawet 100 cm wysokości. Tak naprawdę wymiary szafek wiszących nie muszą być ściśle określone, bowiem w nich nie umieszcza się sprzętów AGD tak jak jest w przypadku szafek dolnych. Głębokość szafek zazwyczaj ma 30 cm.

Szafki

Szafki

Na jakiej wysokości montować górne szafki kuchenne?

Jeśli chodzi o kwestie wysokości, na której mamy zamontować górne szafki kuchenne to przede wszystkim wysokość musimy dostosować do wzrostu domowników. Standardowa wysokość umieszczenia górnych szafek nad blatem wynosi 50-55 cm. Jak wiemy kobiety zazwyczaj więcej czasu spędzają w kuchni dlatego też wysokość szafek powinna być dostosowana do ich potrzeb.

Jeżeli natomiast domownicy są nieco bardziej wyżsi możemy pokusić się o wyższą odległość i zamontować górne szafki wiszące na wysokości o 70 cm. Co do wysokości montażu szafek nie ma co przesadzać, bowiem musimy pamiętać, że w domu zazwyczaj są dzieci, które też często korzystają z szafek kuchennych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *