Praktyczne i wygodne meble do sypialni

Sypialnia to nasz azyl, cichy port, w którym regenerujemy się na koniec każdego dnia. To miejsce, które powinno sprzyjać relaksowi ciała i umysłu. Takie warunki do komfortowego i wydajnego odpoczynku zapewniają wygodne meble do sypialni. Jak wybrać meble do pomieszczenia, w którym śpimy, aby chciało się do niego wracać? Jakie kupić meble, aby były one nie tylko praktyczne, ale też wygodne i ładne? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w artykule.

Meble do sypialni. Łóżko

Kiedy myślimy „meble do sypialni”, pierwsze, co przychodzi nam do głowy, to łóżko. Nie ma się co temu dziwić, bez tego mebla nie da się wypocząć? Wybierając łóżko, na początku powinniśmy się zastanowić nad jego wielkością.  Jeśli chodzi o szerokość jednoosobowego mebla sypialnianego, ta powinna wynosić przynajmniej 80 cm.

W przypadku łóżka dla dwóch osób, preferowana szerokość, to co najmniej 140 cm. Jeśli zależy nam na komforcie, warto wybrać nieco szersze łóżko (180 cm). W przypadku długości, standardowo wynosi ona 200 cm. Tu jednak należy mieć na uwadze, że osoby, które mają więcej niż 180 cm wzrostu, powinny wybrać dłuższy mebel – 220 cm.  Jeśli chodzi o wysokość łóżka, to ta powinna oscylować między 40 cm a 50 cm. Wybierając łóżko warto też zastanowić się nad tym stelażem, zagłówkiem oraz czy chcemy, aby nasz mebel do spania miał funkcję przechowywania.

Meble do sypialni. Szafka nocna

Kiedy już mamy łóżko, wówczas można zastanowić się nad szafką nocną. Oczywiście stylistyką powinna pasować już do tego mebla, który kupiliśmy wcześniej. Kolejna kwestia to jej praktyczne zastosowanie. Tu warto zadać sobie pytanie, czy wystarczy nam szafka na kształt stolika, czy jednak wolimy coś, co ma szuflady.

Meble do sypialni. Szafa

Do kategorii  „praktyczne i wygodne meble do sypialni” można zaliczyć też pojemną szafę. Wbrew pozorom taki mebel ułatwia poranne przygotowywanie się do pracy. Poza tym, duża  i przestronna szafa to namiastka garderoby, o której marzy niejedna kobieta.

Jeśli chodzi o wymiary tego typu mebli sypialnianych, to standardowo mówi się, że jedna osoba na komplet ubrań potrzebuje szafy o wymiarach co najmniej 140 cm szerokości i 210 cm wysokości. Gdy pokój do spania dzielimy z kimś, wówczas warto pomyśleć o meblu dwa razy większym.

Nie bez znaczenia jest także wnętrze szafy. W tym wypadku warto postawić na różnorodność. Szuflady, półki, drążki, na których można powiesić np. sukienki – to rozwiązanie, które pozwoli praktycznie wykorzystać każdy zakamarek szafy. Tak wyposażony mebel  ułatwi utrzymanie w pomieszczeniu porządku.

Meble do sypialni.  Półki i panele wiszące

Wśród mebli sypialnianych powinny się znaleźć także półki i panele. To zwykle niedrogie, ale za to funkcjonalne i estetyczne zagospodarowanie wolnej przestrzeni na ścianie.  Można z nich tworzyć dowolne konfiguracje, które przyciągają wzrok. Półki i panele wiszące to idealne miejsce na przechowywanie drobiazgów, dlatego warto mieć je w swojej sypialni.

Jak kupić meble do sypialni?

Gdy już wiesz, jakie meble powinny znaleźć się w twojej sypialni, pora zastanowić się, gdzie je kupić. My polecamy e-sklep.pl www.szynaka.pl. Powodów jest kilka! Meble od „Szynaki” są piękne i wytrzymałe. Nad ich stworzeniem pracuje zespół profesjonalistów, który na każdym etapie dba o detale.

Ponadto, meble od „Szynaki” cieszą się uznaniem w ponad 50 krajach. Wszystkie produkty posiadają świadectwa zgodności, atesty i certyfikaty wymagane przez klientów oraz przepisy prawa zarówno polskiego jak i międzynarodowego.

Warto też wspomnieć, że wyjątkowe meble od „Szynaki” możesz mieć w domu bez opuszczania go. Dziś zakupy online są w modzie, o czym firma meblowa doskonale wie.

Gotowi na stylowe meble do sypialni, które spełnią wasze najbardziej wygórowane oczekiwania?

One Response

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *