Jaka powinna być kolorystyka mebli w sypialni?

Tak naprawdę w dużej mierze zależy to od naszych upodobań i od tego, jaka koncepcja tego wnętrza najbardziej do nas przemawia. Na pewno jasne meble w sypialni sprawdzą się w pomieszczeniach o mniejszym metrażu, które chcemy optycznie powiększyć.

Jasna kolorystyka mebli będzie idealnie pasować do ciemniejszej, drewniane podłogi, a także perfekcyjnie rozjaśni wnętrza słabo doświetlone lub te znajdujące się w północnej części domu czy tez mieszkania. Na pewno powinniśmy postawić na jasne meble jeśli chcemy stworzyć sypialnię w stylu angielskim lub tez skandynawskim.

Kolory w sypialni

Kolory w sypialni

A może meble w kolorze wenge?

Ciekawa może okazać się także koncepcja sypialni opartej o meble systemowe w kolorze wenge. Czarne łóżko w sypialni lub meble w kolorze bardzo ciemnego, egzotycznego drewna na pewno dodadzą wnętrzu przytulności i będą prezentować się bardzo elegancko.

Tak samo i w takim przypadku, dobrze jest dobrać do ciemnych mebli ściany w kontrastowym kolorze, a więc w bieli lub w beżach i kremach.

Poza skrajnymi koncepcjami mebli w kolorze białym lub czarnym, pozostają nam jeszcze wersje pośrednie, a więc na przykład meble w kolorze ciepłego odcienia dębu, takie jak kolorystyka dębu lefkas czy też dębu truflowego. Do naszej dyspozycji pozostaje także olcha, wiśnia oraz orzech.

Czas na dekorowanie sypialni

Kiedy już wszystkie elementy wykończenia będziemy mieć określone, a meble już pojawią się w naszej sypialni, najwyższy czas na to, aby pomyśleć o dodatkach. Dekoracja wnętrz w sypialni to miękkie poduszki, koce oraz narzuty, które mogą zostać umieszczone na łóżku.

To także odpowiednio dobrana kolorystycznie pościel wysokiej jakości. Elementy dekoracyjne mogą znaleźć się w oknach, ale i na szafkach nocnych i na komodach. Co ważne, należy starać się utrzymać wszystkie dekoracje w jednym stylu, aby stworzona koncepcja mogła być spójna i nadać wnętrzu odpowiedniego charakteru.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *