Meble na wymiar i gotowe – zalety obu rozwiązań

Zarówno kupno gotowych mebli jak i zamawianie szaf i pozostałych elementów na wymiar mają swoje zalety. Oba te rozwiązania są dobre w innych sytuacjach.

Pośpiech i szybkie umeblowanie mieszkania

Jeśli naprawdę bardzo nam się spieszy i chcemy jak najszybciej umeblować całe mieszkanie to powinniśmy zdecydowanie kupić gotowe meble z salonu. Cały proces trwa wtedy bardzo krótko, gdyż wystarczy wybrać meble i zamówić ich dowóz do domu. W przypadku mebli na zamówienie wszystko trwa o wiele dłużej. Pierwszym etapem jest dokonanie niezbędnych pomiarów. Później natomiast trzeba czekać, aż firma zrobi dla nas meble. Dopiero później meble są dostarczane do mieszkania. Wydaje się jednak, że szafy na wymiar mają pewne zalety, które sprawiają, że nie warto tak łatwo z nich rezygnować.

Oryginalność wnętrza

Nie każdy chce mieć oryginalne wnętrze. Wiele osób wybiera raczej meble w tradycyjnym stylu. W takim wypadku również często nie jest konieczne kupowanie szaf robionych na wymiar. Jednakże, jeśli pragnie się mieć meble, jakich nie ma nikt innych, musza być one wykonane na zamówienie. Kiedy zamawia się szafę na wymiar wybiera się materiał, z jakiego ma zostać stworzona, jak również jej kształt i kolor.

Kolorowe meble na wymiar

Kolorowe meble na wymiar Komandor.pl

To wszystko sprawia, że szafa na wymiar jest jedyna i niepowtarzalna. Nie można natomiast powiedzieć tego o gotowych meblach, które przeważnie sprzedawane są hurtowo .nie ma natomiast wątpliwości, e hurtowo sprzedawane są zwykle najpopularniejsze rzeczy, bo tylko na nie jest wystarczająco duży popyt. To co popularne z zasady nie jest natomiast oryginalne.

Jak kupić odpowiednie meble na wymiar?

Ażeby szafa na wymiar spełniała oczekiwania trzeba dokładnie zaplanować jaka powinna być. Oczywiście, podstawą jest zrobienie odpowiednich pomiarów, ażeby szafa w ogóle zmieściła się w danym pomieszczeniu. Najlepiej jest, jeśli pomiary wykonuje fachowiec, który będzie przygotowywał dla nas meble.

Ponadto, koniecznie trzeba zastanowić się jak duża powinna być dana szafa na wymiar jak i inne meble. Chodzi o to, aby nie dopuścić do sytuacji ,w której w mieszkaniu będzie zbyt mało mebli, aby można pomieścić wszystko, co powinno się w nich znaleźć. Niewątpliwie, dokupywanie mebli po zakończeniu remontu czy też urządzania domu lub mieszkania to coś, czego każdy wolałby raczej uniknąć.

Z drugiej strony, zbyt wiele mebli tez nie jest dobrym rozwiązaniem. Nikt nie potrzebuje przecież pustych szafek, które tylko zabierają tak cenną przestrzeń. Wydaje się więc, że szafy na wymiar powinny być nie za małe i nie za duże, nie powinno ich być również zbyt wiele, ani zbyt mało.

Dlatego też, warto przed zamówieniem mebli podzielić wszystkie posiadane rzeczy na kategorie i sprawdzić, ile przedmiotów jest w każdej kategorii. Pozwoli to rozplanować ułożenie ich w szafach i szafkach. Dzięki temu, podjęcie decyzji odnośnie tego jak wiele szaf jest potrzebnych i jak duże powinny one być będzie o wiele łatwiejsze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *