Nowoczesne oświetlenie do domu – trendy w 2020 roku

Oświetlenie jest niezwykle ważnym elementem każdej przestrzeni. Potrafi nadać jej charakteru lub wspaniale uzupełnić obrany kierunek aranżacyjny. Zmiana lampy czy żyrandola może być też dla wnętrza nie małą, estetyczną rewolucją. Jakie kierunki warto obrać w 2020 roku? Jakie formy zachwycają projektantów i krytyków?

Oświetlenie domu z metalicznym połyskiem

Nie tylko światło może błyszczeć – lampy także. Wśród wielu nowoczesnych projektów bardzo dużą grupę stanowią lampy, w których wyeksponowane zostały metaliczne elementy. Może być to zarówno imitacja mosiądzu, złota, jak malowana, połyskująca stal, cyna czy aluminium. Szczególnie ładnie te materiały prezentują się ze szkłem, co można zauważyć na przykładzie modelu lampy Chianti MW-Light Megapolis. W ten nurt świetnie wpisuje się również mosiężna, ciekawa w formie lampa wisząca RagenBogen Techno.

Haze Maytoni Modern

Nowoczesne oświetlenie w kulistym kształcie

Kuliste kształty nie są obce oświetleniu. Są z nami, w przeróżnych formach już od kilku dekad. I w tym roku również zostają, tyle że w trochę świeższych wydaniach. Na co warto zwrócić uwagę spośród rynkowych propozycji? Piękny efekt uzyskano w modelu lampy Dallas Maytoni Modern, łącząc „klosze” w kształcie baniek z metaliczną, złotą konstrukcją. Innym, bardzo ciekawym projektem, który świetnie wpisuje się w tegoroczne inspiracje jest wisząca lampa Haze Maytoni Modern „zadymiony klosz”. Tutaj bryła okrągłego klosza jest „niedoskonała”, ozdobiona przetłoczeniami, co jest bardzo charakterystyczne dla tegorocznych trendów.

Oświetlenie do domu na bazie koła

Krągłości i obłości zobaczymy również w formach i stelażach lamp. Modele na bazie koła są szczególnie modne wśród lamp wiszących. Bardzo dobrą reprezentację tego trendu stanowi prosta w formie lampa Nola Maytoni biały okrąg. Ciekawą wariacją na temat obłych kształtów jest lampa zawijas Douglas Apeti.

One Response
  1. Dekoracje ścienne 17 czerwca, 2021 Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *