Klasyka i elegancja w salonie

W Twoim domu przyszedł czas na aranżację salonu lub chcesz całkowicie zmienić charakter tej przestrzeni poprzez gruntowny remont? Jeśli lubisz klasyczne rozwiązania i chcesz, aby Twój salon wyglądał elegancko i z klasą- postaw na stonowane kolory mebli, które obecnie są bardzo modne. Sprawdzą się tutaj białe lub czarne meble w salonie, które zostaną połączone z drewnianą podłogą w kontrastowym kolorze, co pozwoli na uzyskanie ciekawego efektu.

Pokój dzienny powinien być wizytówką naszego mieszkania, bo to właśnie tutaj najczęściej podejmujemy gości. Nie możemy jednak zapominać o tym, że sami musimy się tutaj dobrze czuć, bo pokój dzienny jest także miejscem wspólnie spędzanego czasu. Nie każdy będzie czuł się dobrze w typowo minimalistycznym wnętrzu- najlepiej jest więc znaleźć złoty środek.

Klasyka i oszczędność w doborze kolorów nie oznacza jednak, że wybrane przez nas czarne lub białe meble w salonie muszą posiadać rzeźbienia, frezy i tłoczenia na frontach. Możemy równie dobrze pójść w nowoczesną stylistykę mebli wybierając całkowicie proste fronty, które również będą prezentowały się elegancko.

Salon

Salon

A może meble utrzymane w stylu skandynawskim?

Jeśli ciągnie nas w kierunku stylistyki skandynawskiej i zastanawiamy się, jaki kolor mebli w salonie najlepiej będzie pasował do tej koncepcji- poszukajmy mebli z prostymi frontami w białym lub czarnym kolorze lub takich, które łączą te dwa kolory.

Eleganckie meble z metalowymi uchwytami w stylistyce skandynawskiej mogą być niemalże całkiem jasne, ale posiadać czarne akcenty, na przykład na blatach szafek. Z pewnością białe meble w salonie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, które chcielibyśmy optycznie powiększyć i rozjaśnić.

Nie zapominajmy także o tym, że drobiazgi i niewielkie dekoracje są niezbędne w każdym pomieszczeniu, bo to one nadają mu charakteru i sprawiają, że jest przytulne. Nie musi ich być dużo, ale najważniejsze, aby były dobrane z umiarem, gustem i dobrym smakiem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *