Kuchnia w kolorze szarym

W różnych latach obserwuje się różne tendencje w projektowaniu i aranżacji przestrzeni kuchennej. W ostatnim czasie szczególnie dużą popularnością cieszą się kuchnie w kolorze szarym. Jak powinna być urządzona kuchnia w domu w kolorze szarym? Na co zwrócić szczególną uwagę i jak dobierać dodatki? Oto garść najcenniejszych informacji na ten temat.

Zalety szarej kuchni w domu

Choć wiele osób widzi szarość jako kolor zimny i smutny, szara kuchnia w domu ma w rzeczywistości wiele zalet. W zależności od tego, jaki odcień szarości wybierzemy, odczucie wielkości pomieszczenia może się nieznacznie zmienić. Warto pamiętać, że jasne barwy dają wrażenie większej przestrzeni, zaś ciemne optycznie ją pomniejszają. Jeśli mamy do dyspozycji duże wnętrze można pokusić się o ciemniejszą kolorystykę, zaś jeśli kuchnia jest niewielka, zdecydujmy się raczej na jasną szarość. Szarość w kuchni daje również wrażenie elegancji i dobrego stylu.

Dobór kolorów uzupełniających

Warto pamiętać, że szarość to nie wszystko. Kuchnia skąpana jedynie w szarych barwach rzeczywiście może sprawiać wrażenie nudnej i nieciekawej. Szarość dobrze jest przełamać innymi kolorami. Do ciemnych szarości pasować będzie szczególnie biel oraz beż. W kuchniach w jasnej barwie zaś dobrze wyglądać będą dodatki w ciemnych kolorach lub w charakterystycznych, jaskrawych barwach, które przełamią nieco wrażenie całości.kuchnia w domu

Materiały

W przypadku szarych kuchni szczególnie liczy się wybór materiałów wykonania. W szarych kuchniach powinniśmy zwrócić uwagę szczególnie na materiały o szarej kolorystyce. Świetnie sprawdzą się tu przede wszystkim wszelkie metaliczne wykończenia, zarówno o nowoczesnym, aluminiowym kolorze, jak i ciemniejszej, metalicznej barwie, stylizowanej na starą. Warto także zwrócić uwagę na stare drewno o szarym nalocie oraz wszelkie betonowe wykończenia, które mogą sprawdzić się doskonale szczególnie w kuchniach w stylu industrialnym.

Stylistyka

Urządzając kuchnię w kolorze szarym nie można także zapomnieć o odpowiednim wyborze stylistyki całej aranżacji. Kolor nie może być jedynym wyznacznikiem. Nawet jeśli dobierzemy meble i wykończenie idealnie pod względem kolorystycznym, ale w innej stylistyce, całość aranżacji może wypaść bardzo niekorzystnie. Zanim więc zdecydujemy się na zakup dodatków i mebli ustalmy jaki styl najbardziej nam odpowiada. Idealnie będzie jeśli będzie on dobrze współgrał z wystrojem reszty domu lub mieszkania. W szarości świetnie wyglądają zarówno kuchnie nowoczesne, retro, jak i industrialne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *