Najbardziej przytulne miejsce w mieszkaniu- sypialnia

To właśnie sypialnia jest jednym z najbardziej prywatnych i intymnych pomieszczeń w całym domu. Tak naprawdę wystrój i urządzenie małej sypialni nie powinno sprawić nam zbyt wiele kłopotu. Sypialnia to miejsce odpoczynku, a także często miejsce na pojemną szafę lub garderobę.

A czy Ty masz własny pomysł na sypialnie, dzięki któremu to miejsce stanie się wprost idealną strefą relaksu i odpoczynku?

Przytulna sypialnia

Przytulna sypialnia

Meble są bardzo istotne

Najlepiej zdecydować się na zakup mebli systemowych z jakiejś jednej kolekcji danego producenta, która wpadnie nam w oko. Najważniejsze w każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Jeśli planujemy w naszej sypialni umieścić łóżko małżeńskie, będziemy mieli do wyboru takie o szerokości 1, 6 metra oraz 1, 8 metra.

Zazwyczaj łóżko stanowi sam stelaż z miejscem na materac, który dobieramy według własnych preferencji. Obok łóżka w sypialni powinny znaleźć się stoliczki nocne, może też uda się nam wygospodarować odrobinę miejsca na komodę. Istotnym meblem jest pojemna, pakowna szafa, która może z powodzeniem pełnić rolę garderoby.

Jeśli chcemy, aby była ona dobrze zagospodarowana, możemy dodatkowo zamówić specjalny system koszy, przegród i drążków, które umożliwią lepszą segregację rzeczy we wnętrzu szafy. Opcjonalne jest także wewnętrzne oświetlenie ledowe, które może zapalać się po otwarciu drzwi szafy.

Ważna kwestia- oświetlenie w sypialni

O ile w strefie pracy zależy nam na mocnym oświetleniu, o tyle oświetlenie sypialni powinno być słabsze, pozwalające na komfort i odpoczynek. Najlepiej, aby było to światło punktowe o ciepłej barwie.

Na pewno dobrym pomysłem jest umieszczenie lampek nocnych na każdym z nocnych stolików. Przy założeniu instalacji oświetlenia punktowego nie powinniśmy jednak rezygnować z centralnego źródła światła, które może okazać się przydatne, na przykład podczas gruntownych porządków w szafie. W sypialni sprawdzi się oświetlenie halogenowe, które może zostać na przykład zainstalowane w podwieszanym suficie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *