Jak urządzić kuchnię otwarta na salon?

Bardzo popularne stało się łączenie salonu z aneksem kuchennym. Kuchnia, jak i salon są to najważniejsze miejsca w domu, w których spędzamy większość naszego dnia. Aby dobrze połączyć salon z kuchnią należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Otwarcie kuchni na pokój dzienny powinno być starannie przemyślane. Często zapominamy, że złe połączenie tych dwóch pomieszczeń wpływa znacznie na późniejsze ich użytkowanie.

Meble kuchenne do kuchni otwartej na salon

Najbardziej radykalnym rozwiązaniem przy otwartej kuchni jest całkowite pozbycie się ściany dzielącej oba pomieszczenia. Zapewnia to całkowite otwarcie aneksu na salon i wrażenie przestrzeni i swobody. W takim przypadku bardzo często ustawienie mebli kuchennych ogranicza się tylko do jednej ze ścian. Taka kuchnia sprawdzi się w rodzinie, w której nie gotuje się wiele i nie potrzeba wielu sprzętów i akcesoriów kuchennych. W każdym innym przypadku meble kuchenne będą zbyt mało pojemne i niewygodne.Kuchnia otwarta na salon

Częściowe otwarcie kuchni

Jeśli gotujemy często, a nasze potrawy wymagają wielu zabiegów lepszym rozwiązaniem będzie kuchnia niecałkowicie otwarta na salon. Częściowe otwarcie kuchni pozwala na zachowanie minimalnego oddzielenia tych dwóch pomieszczeń. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie drzwi przesuwnych. Dzięki temu możemy mieć kuchnię otwartą na salon, ale w każdej chwili stworzyć dwa odrębne pomieszczenia.

Jeśli nasza kuchnia posiada choć częściową ściankę działową zyskujemy również miejsce na kolejne meble kuchenne, co w przypadku małych powierzchni jest niezwykle istotne. Kuchnię z salonem można również oddzielić niewysokim murkiem. Pozwala to na zasłonienie częściowe kuchni. Murek może zastąpić bardzo popularny barek, który stworzy dodatkowe miejsce do siedzenia. Przy barku warto ustawić kilka krzeseł barowych. Atrakcyjny barek to doskonałe rozwiązanie.

Organizacja otwartej kuchni

Kuchnie otwarte na salon wymagają bardzo dobrej organizacji. Należy unikać wielu sprzętów na blacie, które generują chaos. Najlepiej gdy na blacie znajduje się jak najmniej sprzętów. Dlatego tak ważne jest, by zaprojektować kuchnię, która będzie posiadać wiele miejsca do przechowywania. Wszelkie sprzęty trzeba ukryć lub całkowicie się ich pozbyć.

W wielu projektach domów i mieszkań projektuje się niewielkie, dodatkowe pomieszczenie, które może pełnić funkcję spiżarni. Dzięki spiżarni zyskujemy miejsce do przechowywania wszystkich niezbędnych sprzętów i zapasów kuchennych. Meble do kuchni powinny być niezwykle funkcjonalne, by pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria, które nie powinny stać luźno na blacie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *