Nowoczesny korytarz

Korytarz to zdawałoby się – tak banalne pomieszczenie w domu, że nie warto zawracać sobie nim głowy. A to on jest często najbardziej reprezentacyjną częścią całego mieszkania – taką, którą widać od razu, gdy stanie się w progu. Dlatego powinniśmy i na niego poświęcić chwilkę i zastanowić się, jak go najlepiej urządzić, by każdy, kto zajrzy do naszego mieszkania mógł być urzeczony.

Korytarz, który pełni funkcje

Jak urządzić nowoczesny korytarz w domu? Przede wszystkim funkcjonalnie. Zadbajmy o to, by korytarz był nie tylko miejscem przechodnim, ale by miał swoje ściśle określone funkcje jak toaleta czy kuchnia. W korytarzu powinna więc stać elegancka szafa, najlepiej typu komandor, która zajmuje niewiele miejsca, a jest bardzo pojemna – idealna na okrycia wierzchnie, a nawet na przechowywanie rzeczy, na które brak miejsca w szafach w pozostałych pokojach.

Warto zakupić również ciekawą, niebanalną szafkę na obuwie, która będzie wygodna przy wielokrotnym w ciągu dnia zdejmowaniu i zakładaniu butów, ale i ładna. Myśląc o tym jak urządzić korytarz dobrze jest dodać mu jakiegoś ciekawego charakteru – na przykład poprzez powieszenie na ścianie pięknie podświetlonego lustra, postawienie w rogu stolika z kwiatkiem lub eleganckiego stojaka na parasole. Dzięki takim drobnym dodatkom korytarz zyska na charakterze.

Przedpokój

Przedpokój

Ciasne korytarze

Nawet ciasne, wąskie korytarze spełniają swoje funkcje. Niektóre nowoczesne korytarze w domach są naprawdę bardzo małe, a urządzone tak, że nie ma w nich ani jednej zbędnej rzeczy. Ponadto, gdy mamy do zagospodarowania niewielki korytarz, musimy zadbać o jego optyczne rozjaśnienie – za pomocą jasnych kolorów oraz luster na ścianach.

Korytarz cały w bieli, z lustrami w gipsowych ramach na ścianie będzie zawsze uniwersalny i elegancki, a do tego jasny i przynajmniej optycznie bardzo przestronny. Warto o tym pomyśleć, zanim pójdziemy za głosem najnowszej mody i nadamy swojemu korytarzowi ciemną barwę, w której sprawdzą się już tylko duże ilości lampek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *