Remont – niełatwa sprawa

Przeprowadzanie remontów to sprawa konieczna dla właścicieli mieszkań z kilku powodów. Po pierwsze, by czuć się komfortowo w swoim domu, trzeba przebywać wśród nowych, zadbanych mebli, czystych ścian i wszelkich urządzeń.

Z biegiem czasu nasze mieszkania starzeją się i niszczeją i tylko regularnie przeprowadzane remonty mogą utrzymać je w jako takim porządku, by dało się w nich mieszkać wielu pokoleniom.

Od czego zacząć?

Zatem jak sprawnie przeprowadzić remont mieszkania, jeśli robimy to pierwszy raz? Klucz tkwi w metodyce działania. Musimy najpierw dokładnie wszystko przemyśleć i postarać się oszacować, ile czasu zajmie nam remont, po czym dołożyć do niego na zapas jeszcze 2-3 dni, bo rzadko kiedy udaje się skończyć prace w założonym czasie.

Jeśli zatrudniamy ekipę, musimy pomyśleć tylko u zabezpieczeniu i uprzątnięciu miejsca remontu oraz zadbaniu o to, by ekipie niczego nie zabrakło. A jak zaplanować remont mieszkania, jeśli chcemy go przeprowadzić własnymi siłami?

Najpierw dajmy sobie odpowiednią ilość czasu na zrobienie wszelkich zakupów i zorganizowanie wtedy czasu i innych obowiązków, by nic nas nie rozpraszało. Potem uprzątnijmy „plac boju”, wynosząc meble, odkładając wszystkie potencjalnie potrzebne rzeczy w jedno miejsce, i zabezpieczając pozostałe powierzchnie specjalną folią malarską i taśmami.

Remontowanie i sprzątanie

Zawsze bierzmy pod uwagę, że remont mieszkania może potrwać dłużej, niż zakładaliśmy. Niestety, cechą wspólną wszystkich remontów jest to, że gdy zacznie się robić jedną rzecz, to w tym momencie psuje się inna i trzeba myśleć też o jej naprawie lub wymianie.

Niestety, remonty mają też to do siebie, że nawet przy najlepszym zaplanowaniu i tak nie uwzględnimy wszystkiego, więc będzie to wymagało dodatkowych nakładów energii z naszej strony, by te braki uzupełnić. Na szczęście wszystkie remonty mają też jedną, bardzo ważną cechę wspólną – kiedyś się kończą i nie trzeba ich powtarzać przynajmniej przez kilka kolejnych lat.

Remont

Remont

One Response
  1. remonty mieszkań 25 lutego, 2017 Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *