Podłogi laminowane – formaty paneli, które odmieniają wnętrza

Podłogi laminowane zdecydowanie podbijają serca ich kolejnych użytkowników. Cenione są przede wszystkim za trwałość i łatwość w utrzymaniu ich nienagannego wyglądu. Co ważniejsze, proponowane dekory wprost zaskakują swoją różnorodnością. Mowa tutaj nie tylko o ich kolorystyce, ale również o formacie paneli.

Format ma znaczenie

Najbardziej popularnym formatem paneli, na który większość z nas się decyduje, jest regularna deska. Takie rozwiązanie doskonale współgra z wnętrzami klasycznymi i nowoczesnymi, w zależności od wybranego dekoru podłogi. Ale wystarczy, że wymiar panelu zmienimy na nieco węższy, a otrzymamy wspaniałą podłogę w stylu vintage. Na blogu Kronosfera można zobaczyć inspirujące zestawienie tych dwóch formatów.

Klasyczne wzory z laminatu

Nie każdy wie, że decydując się na podłogę laminowaną, można wyjść poza regularne, dobrze znane układy paneli. Doskonałym przykładem będą tu tradycyjne formy parkietów, które z powodzeniem można ułożyć korzystając właśnie z laminatu. Pięknie prezentuje się zarówno klasyczny wzór podłogi „w jodełkę”, jak i mniejsze elementy, przypominające klepki.

W większym rozmiarze

Innym, bardzo ciekawym rozwiązaniem, jest stosownie znacznie większych formatów paneli, niż te standardowe. Rewelacyjnie sprawdzają się na dużych powierzchniach, gdzie podłoga jest dobrze wyeksponowana. Dobrze współgra z nimi dekor drewna w różnych wariantach. Warto także zwrócić na nie uwagę, jeśli marzy nam się „kamienna” lub nawiązująca do marmuru podłoga. Duże formaty paneli w takim dekorze bardzo ładnie wydobywają strukturę podłogi i wybraną kolorystykę kamienia.

Łącz formaty, twórz wzory

Wybierając określone formaty paneli laminowanych, możemy tworzyć z nich mniej oczywiste wzory. Na uwagę zasługują tu również podłogi powstające z połączenia paneli o różnym wymiarze, przełamujące wizualnie jednorodną powierzchnię. W takich wnętrzach podłoga bez wątpienia może grać pierwsze skrzypce.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *