Pokój nastolatka – urządź go stylowo i funkcjonalnie

Aranżacja pokoju młodzieżowego może być wydarzeniem dla całej rodziny rozbudzając wyobraźnię i pomysłowość. Dzięki rozbudowanej ofercie mebli dla młodzieży, jak ta w sklepie Meblik, mamy niemalże nieograniczone możliwości. Pojawia się nurtujące pytanie, jak urządzić pokój młodzieżowy, tak aby wyrażał osobowość nastolatka i był funkcjonalny?

Sprytne patenty na pokój dla nastolatka

Pokój nastolatka to enklawa w domu. Dla nastolatka to własny kawałek świata. To w pokoju uczy się, rozwija swoje pasje, spotyka się z przyjaciółmi i odpoczywa. Wnętrze powinno maksymalnie ułatwić wszystkie te czynności. Funkcjonalność, ład i porządek najłatwiej uzyskamy dzieląc pokój na kilka stref.

W strefie nauki podstawowym meblem będzie biurko, przy którym powinien znaleźć się kontenerek z szufladami na zeszyty i książki. Nad biurkiem warto powiesić półki (najmodniejsze są te w geometrycznych kształtach). Biurko powinno być ustawione przy oknie, aby nastolatek mógł korzystać ze światła dziennego, które sprzyja nauce. W pobliżu biurka powinien znaleźć się regał na książki, gry, modele samochodów czy kosmetyki. Kolejnym meblem, na który powinniśmy przewidzieć miejsce w pokoju jest duża szafa. Miejsca do przechowywania nigdy dość, a pojemna szafa będzie sprzyjała utrzymaniu porządku w pokoju.

Kolekcja x

Kolekcja x

Łóżko będzie głównym meble w strefie snu. Dobrze dobrany materac to podstawa. Zaraz przy łóżku powinien znaleźć się stolik nocny. Idealny na lampkę do czytania, aby odłożyć książkę i budzik. W ciągu dnia łóżko przykryjmy narzutą, dodajmy wygodne poduchy i mamy miejsce do siedzenia dla gości. Strefę wypoczynkową warto zaaranżować przy pomocy kilku puf i niskiej szafki na telewizor (jeśli znajduje się w pokoju). Strefa wypoczynku może być strefą spotkań ze znajomymi. Całość aranżacji uzupełnią dodatki, wspomniane wcześniej pufy i narzuta, lampy i lampki, plakaty czy nawet zasłonki.

Zobacz więcej mebli młodzieżowych na https://www.meblik.pl/kolekcje/meble-mlodziezowe/

Kolekcje mebli dedykowane nastolatkom

O ile dla rodzica ważne są jakość i funkcjonalność, o tyle dla nastolatka będzie liczył się przede wszystkim wygląd mebla. Możliwość dopasowania ustawienia półek i zawiasy z systemem cichego domykania na nic się zdadzą, jeśli mebel nie przypadnie do gustu nastolatka. Dla męskich fanów sportów i wszelakiej aktywności fizycznej Meblik proponuje kolekcje Basket, Piłkarz, Club FC Barcelona, Real Madrid, Kadra PL, Drift i podróżniczy Travel. Artystyczna dusza pokocha kolekcje Grafitti Art i Music Live Red.

W pokoju nastolatki swoje miejsce z pewnością znajdzie kolekcja Fashion nawiązująca tematyką do pracowni projektantki mody. Dostępna jest w dwóch pastelowych kolorach: świeżej mięty i słodkiego różu. Nastolatki, którym bliżej do natury, niż do maszyny do szycia, zapewne wybiorą kolekcję White Horse. Rysunek konia rzeczywistych rozmiarów ma w sobie coś majestatycznego. Kolekcje Chevron i Uni Shine wpisują się w trendy minimalizmu i uniwersalności. Z tymi kolekcjami możliwości aranżacyjnych jest tyle ile sama nastolatka wymyśli.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *