Umeblowanie kuchni

Nowocześnie urządzona kuchnia oznacza konieczność zainwestowania w nowe meble, dopasowane kolorystyką i stylistyką do reszty kuchni, do tego praktyczne i wygodne. Choć sklepy meblowe pękają w szwach, wcale nie jest tak łatwo dobrać odpowiednie meble. Przede wszystkim musimy sobie zadać pytanie, czy chcemy gotowy zestaw mebli, czy meble na wymiar? Ile kosztuje zestaw mebli kuchennych?

Okazuje się, że wcale nie tak wiele – porządny zestaw mebli do kuchni jednej ze znanych firm meblowych może kosztować tysiąc, a nawet kilkaset złotych, co przy kosztach remontu nie wydaje się wygórowaną ceną. Pytanie tylko, czy taki zestaw podstawowy jest dla nas wystarczający, i czy będzie odpowiadał naszym potrzebom?

A może pod wymiar?

Nietypowe kuchnie wymagają specyficznych rozwiązań, czyli kuchni pod wymiar. Już samo wykonanie projektu będzie nasz kosztowało kilkaset złotych – ostateczna cena zależy jednak od stopnia zaawansowania projektu, jego wielkości i skomplikowania.

A jaki jest koszt zabudowy kuchni?

Tu kosztorysy podaje się w cenie mebli za metr bieżący – te wynoszą około 1-3 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę, że zwykle potrzebujemy przynajmniej kilku metrów takich szafek, by zdołały pomieścić wszystkie sprzęty kuchenne, jakich potrzebujemy, na zabudowę kuchni wydamy od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Nowoczesna kuchnia

Nowoczesna kuchnia

Rzeczywiście, jest to spory wydatek, jednak zauważmy, że na długie lata. Warto zainwestować w porządne meble dopasowane do wymiarów i niestandardowych ustawień naszej kuchni, by można było cieszyć się nimi przez kolejnych kilkanaście lat.

Aby zorientować się ile trzeba wydać na zestaw mebli i urządzeń kuchennych, najpierw musimy dokładnie zmierzyć swoją kuchnię i zastanowić się, czego w niej potrzebujemy i co się w niej zmieści, a z czego trzeba będzie zrezygnować na koszt innego rozwiązania.

Wówczas otrzymamy klarowną informację na temat tego, czy szukamy gotowych zestawów mebli, czy też prosimy o podanie kosztorysu mebli robionych pod wymiar, później wystarczy już tylko wybrać kolory i tworzywa.

One Response
  1. mebleproducenci.pl 25 lutego, 2017 Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *