Biokominki elektryczne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania tradycyjnego kominka. Dają one zarówno ciepło jak i poszukiwany przez wiele osób wygląd płomienia, a czasem nawet imitują dźwięk palonego drewna.
Czym jest biokominek elektryczny?
Biokominek elektryczny z wyglądu przypomina zwykły kominek. Nie stosuje się w nim jednak drewna do opalania. Jest on zasilany prądem, co powoduje, że można go postawić w dowolnym miejscu. W kominku tym nie ma prawdziwego płomienia. Na ekranie (najczęściej wykorzystującym technologię LED) wyświetlana jest jego wierna imitacja. Dodatkowo niektóre z urządzeń posiadają wbudowany syntezator dźwięku. Może on imitować charakterystyczne trzaski, jakie można usłyszeć przy spalaniu prawdziwego drewna.
Zalety biokominka elektrycznego
Urządzenie, jakim jest biokominek elektryczny posiada wiele zalet. Dzięki temu staje się on popularny we wszystkich miejscach, w których na etapie budowy nie przewidziano możliwości montażu kominka. W kominku tego typu nie zachodzi proces spalania, dzięki czemu unikniemy brudzących sadzy i popiołu. Kominek nie emituje również dymu, ani dwutlenku węgla, co powoduje, że jest on w pełni bezpieczny. Jednocześnie tak samo jak tradycyjny kominek posiada funkcję grzewczą o regulowanej mocy. W przeciwieństwie do tradycyjnego odpowiednika nie wymaga żadnych dodatkowych otworów wentylacyjnych. Szeroki wybór rozmiarów jak i kształtów biokominków elektrycznych sprawia, że można dopasować je praktycznie do każdego wnętrza.
Biokominki elektryczne – rodzaje
Przy wyborze biokominka należy przemyśleć, w jakim miejscu będziemy chcieli go zamontować. Zależy od tego, który z poniższych typów powinniśmy wybrać:
- kominek ścienny,
- wkład kominkowy
- kominek meblowy,
- kominek stojący,
- kominek narożny.
Ja posiadam biokominek od kilku lat i polecam wszystkim:)